Katalog produktów

Męskie skórzane bransoletki

Współczesna moda męska jest bardzo zróżnicowana. Niemniej jednak wiele osób uważa, że mężczyźni nie powinni nosić zbyt jasnej i pretensjonalnej biżuterii. W każdym razie skórzane bransoletki to jedna z wszechstronnych biżuterii, która będzie pasować każdemu. Nie myśl, że to bardziej kobieca biżuteria: bransoletki nosili mężczyźni od dawna i to nie tylko ze względu na estetykę. Dowodem na to jest historia tego elementu garderoby.

Trochę o historii bransoletki

Najnowsze odkrycie naukowców dowodzi, że ludzie noszą bransoletki od niepamiętnych czasów (najstarsza znaleziona bransoletka powstała około 40 tysięcy lat temu). Prymitywni ludzie używali ich jako amuletów. Większość przywódców plemiennych mogła sobie pozwolić na takie akcesorium, ponieważ produkcja i obróbka grubej skóry była pracochłonnym zadaniem. Dlatego to akcesorium było symbolem wysokiej pozycji mężczyzny w społeczeństwie. Bransoletki noszono również w starożytnym Egipcie: szlachta i faraonowie bogato zdobili je drogocennymi kamieniami. Uważano, że mają magiczne właściwości.

Starożytni Grecy używali tego ubioru w bardziej praktyczny sposób – skórzane bransoletki chroniły ręce wojowników przed zranieniem w bitwach. Wśród wikingów bransoleta była uważana za symbol męstwa wojskowego i była uroczyście wręczana tym, którzy wyróżnili się w bitwie. Od czasów nowożytnych w krajach europejskich bransoletki stały się wyłącznie biżuterią kobiecą. Młodzi ludzie z różnych subkultur zaczęli je ponownie nosić w drugiej połowie XX wieku, aby się wyróżniać. Teraz ten modny dodatek został ponownie doceniony przez wielu mężczyzn o różnym statusie społecznym i gustach.

skórzana bransoletka męskaskórzane bransoletkiskórzana bransoletka męska

Co to są skórzane bransoletki

Bransoletki skórzane są bardzo zróżnicowane pod względem materiału – wyglądu i faktury skóry. Istnieją egzotyczne opcje ze skóry płaszczek i węży, jaszczurek i krokodyli, a także produkty ze sztucznej skóry, które są przyjazne dla środowiska i etyczne. Najbardziej uniwersalną opcją byłaby prosta i dyskretna bransoletka monochromatyczna (czarna, brązowa i inne matowe kolory) o szerokości nie większej niż centymetr. Będzie pasować zarówno do odzieży biznesowej, wizytowej, jak i casualowej, sportowej.

Najbardziej uniwersalną i minimalistyczną opcją byłaby bransoletka w postaci cienkiego paska ciemnego koloru z gładkiej skóry bez dodatkowych elementów, lub jeszcze cieńsza bransoletka z plecionej skóry z małą metalową wstawką. Na jedną rękę można założyć kilka takich biżuterii na raz, a także nosić je z zegarkiem - teraz jest modne. Skórzana bransoletka to modny dodatek dla mężczyzn w każdym wieku: jest idealna dla młodych aktywnych ludzi, biznesmenów w średnim wieku, a nawet starszych.

Dla miłośników jasnego i swobodnego stylu dostępne są szerokie i grube bransoletki (istnieją opcje o szerokości do 5-7 cm, nazywane są również „opaskami”), a także odmiany z różnymi dodatkowymi elementami, takimi jak nity, metal sprzączki, nici, koraliki, łańcuszki itp. Mogą również posiadać wizerunki, ozdoby, grawerowanie osobistych inicjałów. Taka biżuteria dobrze komponuje się z odzieżą sportową i nieformalną, ale pasuje również do stylizacji smart-casual ze spodniami i koszulą. Przy wyborze tego typu akcesoriów warto zwrócić uwagę na wygodę, ponieważ zbyt masywny produkt może powodować dyskomfort.

Odmiany skórzanych bransoletek według rodzaju mocowania

Bransoletki można mocować na ramieniu za pomocą nitów lub typu mechanizmu zegarka, rzadko zdarzają się warianty z kaburami. Najtańszą opcją byłby produkt z nitem, który umożliwia regulację długości i może mieć inny design. Akcesoria z zapięciem zegarkowym najczęściej mają klasyczny styl i pozwalają na jak najdokładniejsze dostosowanie długości.

Zalety skórzanych bransoletek dla mężczyzn

Bransoletki wykonane ze skóry mają wiele zalet. Wśród nich są:

  1. Trwałość. Taka biżuteria, w przeciwieństwie do biżuterii dość lichej, będzie służyła swoim właścicielom przez długi czas. Oczywiście jakość materiału i samego produktu wpływa również na ich żywotność. Ponadto niewielkie przetarcia mogą nawet dodać bransoletce smaku.
  2. Wygoda. Bransoletki skórzane korzystnie wypadają w porównaniu z inną biżuterią, ponieważ są wygodne w noszeniu. Nie uciskają skóry, zatrzymują ciepło (jeśli jest minimum metalowych elementów), nie powodują alergii i są przyjemne w dotyku.
  3. Szeroki asortyment i przystępna cena Bransoletki skórzane, jak już wspomniano, prezentowane są na każdy gust i kolor, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Ponadto cena najprostszych, ale stylowych opcji będzie niska. Produkty o złożonym wystroju i wykonane na zamówienie będą droższe, ale ich cena z reguły nie będzie wygórowana (oczywiście, jeśli nie zostaną w nich włożone kamienie lub metale szlachetne).

Podstawowe wskazówki dotyczące wyboru i pielęgnacji skórzanej bransoletki

Bransoletki, które są o 1-1,5 cm dłuższe niż nadgarstek, są wygodne w noszeniu. Nie powinny zwisać i opadać poniżej tej części ramienia, ale nie powinny też naciskać. Aby wybrać odpowiedni rozmiar akcesorium, należy zmierzyć obwód nadgarstka (lub osoby, której produkt jest kupowany w prezencie) i określić rozmiar. Z reguły większość producentów ma tabelę rozmiarów, według której można wybrać żądany produkt. Rozmiary bransoletek skórzanych są następujące (obwód nadgarstka wskazany jest w cudzysłowie): S (15-16 cm), M (17-18 cm), L (19-20 cm), XL (21-22 cm).

Pielęgnacja tej biżuterii nie jest trudna. W przeciwieństwie do biżuterii, skórzane bransoletki najlepiej zdejmować przed pójściem spać i podczas zabiegów wodnych. Podobnie jak inne wyroby skórzane, należy je przechowywać zawieszone lub umieścić na specjalnym cylindrze, aby uniknąć powstawania zagnieceń i pęknięć. Czasami skórzane bransoletki trzeba zetrzeć z kurzu miękką szmatką. Jeśli zanieczyszczenie jest silne, akcesorium można przez krótki czas trzymać w słabym roztworze soli fizjologicznej, a następnie wyjąć, wytrzeć i dokładnie wysuszyć.

Dostawa na terenie Polski Dokładamy wszelkich starań, aby zakupy były jak najbardziej komfortowe. Realizujemy dostawy na terenie całej Polski. Dodaliśmy również dogodne metody dostawy do paczkomatów dla zamówień od 39 do 2000 zł oraz metody płatności. Płatność Możesz skorzystać z następujących kart: Visa, Visa Electron, Mastercard, P24, Gift Card, American Express lub zapłacić w systemie PAY PAL. My się mieścimy
Katalog produktów