Katalog produktów

Pierścionki dla mężczyzn. Subtelności i zasady selekcji

Biżuterią o najciekawszej historii wśród innych biżuterii męskiej są pierścionki/sygnety. Przez wiele lat tylko obrączka nie wywoływała gniewnej reakcji społeczeństwa, ponieważ inne obrączki miały swoje znaczenie. Na przykład wierzono, że niektóre pierścienie stają się przyczyną śmierci, podczas gdy inne przynoszą wojny i intrygi pałacowe. Ale z czasem wszystko się zmieniło, a pierścionki z sygnetami zaczęły być uważane za najlepszą biżuterię dla mężczyzny.

mężczyzna pierścieńWygląd pierścieni

Naukowcy twierdzą, że to era paleolitu stała się etapem narodzin pierścieni, które początkowo służyły nie jako ozdoba, ale jako rodzaj amuletu. W większości przypadków używano kości, ale jako podstawę można było również użyć włosia końskiego, ziół i suszonych wodorostów.

Epoka brązu wprowadziła już metalowe pierścienie, a na początku I tysiąclecia p.n.e. mi. pierścionki / sygnety zostały wykonane ze złota.

Przy okazji należy zauważyć, że obowiązujące dziś zasady noszenia pierścionków pochodzą ze starożytnej Grecji. Na przykład tam pojawiła się opinia, że obrączkę należy nosić na palcu serdecznym lewej ręki. Uważano, że prawa ręka symbolizuje moc, a lewa - serce. W starożytnym Rzymie pierścionki były symbolem władzy i bogactwa, więc nie każdy mógł nosić je z kamieniami szlachetnymi.

W 1265 roku pojawiły się pierwsze wzmianki o pierścieniu papieskim, który był uważany za osobisty kod dostępu do łaski.

Odmiany pierścieni

 • Obrączka ślubna. Obrączki nosi się zwykle od dnia ślubu i do końca życia, jak wspomniano powyżej, na lewej ręce na palcu serdecznym. Ten pierścionek symbolizuje
 • mężczyzna pierścień wierność i miłość, dlatego uważa się, że państwo młodzi powinni wybrać go wspólnie. Wzory i kształty mogą być absolutnie zróżnicowane, dlatego na dłoni powinna być wyjątkowa i wyróżniać się wśród wszystkich. Ale w żadnym wypadku nie należy nakładać na niego innych pierścieni, ponieważ dziś wygląda dziwnie i bez smaku.
 • Symboliczny pierścień. Pierścienie symboli mają swoje własne znaczenie. Najczęściej ostatnio można znaleźć 
  pierścienie, na których wygrawerowano: „Zapisz i zachowaj”.
 • Sygnet. Pierścienie te mają płaską powierzchnię, na której przedstawione są różne wzory. Kiedyś był używany jako pieczęć osobista.
 • Pierścień. Biżuteria z różnymi wstawkami z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Zazwyczaj biżuteria wygląda bardziej masywnie niż inne rodzaje pierścionków. O ile wiele lat temu pierścionek był symbolem bogactwa, dziś zmienił się stosunek do nich, a pierścionki są coraz rzadziej spotykane wśród mężczyzn.

Wybór pierścionków

Zwyczajowo zakłada się duży pierścień na kciuk. Dlatego wybierając pierścionek, lepiej zdjąć resztę biżuterii z tej ręki. Wyjątkiem może być mały palec, ponieważ znajduje się wystarczająco daleko od dużego. W przypadku palców wskazujących odpowiednie są również masywne pierścienie lub pamiątki, które będą wyraźnie widoczne. Nie wszystkie rodzaje pierścionków nadają się na najdłuższy palec na dłoni mężczyzny, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Zbyt mały pierścień po prostu nie zostanie zauważony, a zbyt duży spowoduje dyskomfort w ruchach.

Oczywiście żonaci mężczyźni noszą obrączki na palcu serdecznym, ale to nie znaczy, że nie powinno się na nich nosić zwykłych. Ponieważ mały palec jest najmniej zaangażowany w codzienne ruchy dłoni, to on jest najbardziej odpowiedni do noszenia pierścionków. Aby mężczyzna pierścień pięknie wyglądał na dłoni, konieczne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Nie powinien zaciskać palca i naciskać, pierścionek musi być nieco luźniejszy. Aby uzyskać dokładniejsze zrozumienie, możesz sprawdzić, czy przewija się wokół palca i czy odpada.

Metale na męski pierścionek

 • Złote pierścionki. Klasyczna wersja najbardziej poszukiwanego metalu, który idealnie pasuje do każdego kamienia szlachetnego, jest zawsze bardzo poszukiwana. Liczba karatów określa procent zawartości czystego złota. Istnieje ogromna liczba różnych odcieni, takich jak żółte złoto, biel i róż.
 • Srebro. Jak wiadomo, srebro współgra z każdym typem wyglądu, dlatego srebrne pierścionki będą pasować każdemu mężczyźnie. Ich zimne refleksy wyglądają na powściągliwe, ale jednocześnie eleganckie i męskie.
 • Platyna. Biżuteria wykonana z tego metalu posiada szlachetne zimne odcienie podkreślające splendor.
 • Tytan. Złamanie lub odkształcenie pierścienia nie dotyczy pierścieni tytanowych. Są tak trwałe, że mogą służyć przez całe życie bez utraty wyglądu. Ostatnio bardzo popularne stało się łączenie tytanu z innymi metalami, na przykład ze złotem. Takie zestawienia dodają dekoracji świeżości i oryginalności.
 • Stal. Dość budżetowa opcja, zewnętrznie podobna do srebra, dlatego powstają z niej różne designerskie pierścienie, które natychmiast przyciągają wzrok. A także hipoalergiczny metal wykazuje wysoką odporność na zarysowania.
 • Paladium. Najbardziej luksusowa opcja, która nie poddaje się przebarwieniom. Ze względu na to, że jest to rzadki rodzaj metalu szlachetnego, pallad jest bardzo poszukiwany nie tylko wśród mężczyzn, ale także wśród kobiet. Tak więc dość często można go znaleźć w obrączkach ślubnych.
 • Węglik Wolframa. Połączenie węgla i wolframu jest odporne na zużycie i zachowuje swoją jasność przez długi czas bez polerowania lub innej konserwacji. Jedyną wadą jest brak możliwości zmiany rozmiaru, ponieważ węglika wolframu nie można ciąć.

Tak więc ogromna różnorodność pierścionków prowadzi do zamieszania i rodzi wiele pytań dotyczących prawidłowego noszenia pierścionków. Nie ma jednak konkretnych zasad, które dałyby odpowiedź na to pytanie. Pierścionki muszą wybrać tylko te, które lubisz i nosić je tak, jak chcesz. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar, aby pierścionek nie spadł i nie zmiażdżył!

Dostawa na terenie Polski Dokładamy wszelkich starań, aby zakupy były jak najbardziej komfortowe. Realizujemy dostawy na terenie całej Polski. Dodaliśmy również dogodne metody dostawy do paczkomatów dla zamówień od 39 do 2000 zł oraz metody płatności. Płatność Możesz skorzystać z następujących kart: Visa, Visa Electron, Mastercard, P24, Gift Card, American Express lub zapłacić w systemie PAY PAL. My się mieścimy
Katalog produktów