Katalog produktów

Spinki męskie: historia, tradycja, nowoczesność

Obecnie za ich wizerunkiem podążają nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Starają się nadążyć za modą, trzymać się współczesnych realiów i nosić najnowsze dodatki i dodatki do garderoby. Tym akcesorium są spinki do koszuli męskiej.

Historia

Męskie spinki do mankietów pojawiły się w XVII wieku. Początkowo mężczyźni nosili żabotowe koszule, więc nie obchodziło ich to zbytnio i nie potrzebowali spinek do mankietów. Po tym, jak falbanki wyszły z mody, zostały zastąpione bardziej praktycznymi i wygodnymi koszulami. Zanim spinki do mankietów były używane przez każdego mężczyznę, koszule mocowano taśmą lub koronką. Samodzielne wiązanie ich było niewygodne, stale potrzebna była pomoc nieznajomego.

Potem przyszła era guzików, a potem pierwszych spinek do mankietów. Wykonano je ze złota z drogocennymi kamieniami, które były połączone ze sobą łańcuszkiem. Za najbardziej oryginalne i niezwykłe uważano spinki do mankietów z obrazami lub portretami, na które mogli sobie pozwolić tylko bogaci ludzie. Takie dodatki były poza zasięgiem żadnego mężczyzny, był to element męskiej osoby arystokratycznej krwi. Po pewnym czasie przestały być uważane za luksusowy element i dodatek do garderoby, ale były już niezbędnym dodatkiem. Zaczęli je robić nie tylko ze złota, ale także z tańszego materiału, więc miał je każdy mężczyzna.

Tradycje

W XIX wieku spinki do mankietów już aktywnie weszły do garderoby każdego mężczyzny i miały różnorodne wyrafinowane opcje wystroju. W tym czasie była era smokingów, surowych męskich garniturów. Panowie podkreślili swój indywidualny styl spinkami do mankietów. Były również wykonywane indywidualnie i miały oryginalny rysunek lub wystrój. A już pod koniec XIX wieku powstała pierwsza maszyna do robienia spinek do mankietów. Potem zaczęły pojawiać się w co drugim człowieku, czy to biednym, czy bogatym - był to niezbędny dodatek dla każdego mężczyzny.

W XX wieku panował ogromny popyt na męskie spinki do mankietów. Ponadto element ten był doskonałym i oryginalnym prezentem na każdą okazję. Od dzieciństwa mężczyźni uczyli synów noszenia i ubierania spinek do mankietów, a matki uczyły córki, jak je wybierać. Dla mężczyzny, który wybrał spinki do mankietów samodzielnie lub jako prezent, uznano to za złą formę. Tak więc w 1924 roku Dom Jubilerski Boyer opracował nowoczesny rodzaj zapięcia - guzik, który się obraca. Nadal jest nieodzownym elementem każdej pary męskich spinek do mankietów.

W latach 70. aktywnie używano guzików, więc spinki do mankietów nie wydawały się tak popularne i straciły swoją oryginalność, zaczęły być używane rzadziej. Jednak już w latach 90. zapadły o nich w pamięci i aktywnie wkroczyły w codzienność każdej męskiej, a ponadto kobiecej garderoby. W tym okresie zaczęto realizować i wytwarzać spinki do mankietów dla kobiet do koszul damskich.

spinki do mankietówspinki do mankietów1spinki do mankietów

Rodzaje i odmiany spinek do mankietów

Obecnie moda nie stoi w miejscu, a każda identyfikacja wizualna stara się zrobić coś oryginalnego, a spinki do mankietów nie są wyjątkiem. W sklepach dostępnych jest wiele różnych akcesoriów, które różnią się kształtem, rozmiarem, materiałem wykonania i wystrojem. Mogą być również symetryczne i asymetryczne, najbardziej popularne są produkty symetryczne, w których dwie części mają ten sam wzór lub wzór. Asymetryczne kawałki są również pożądane, ale mają charakterystyczną cechę - przednia strona to wystrój, a tylna to zapięcie.

Jako drogie materiały stosuje się złoto, platynę lub srebro. Istnieją opcje budżetowe, stal jest używana jako materiał pokryty złotem lub srebrem. Kolorystyka jest zróżnicowana - od jasnych nasyconych kolorów po ciemne i przezroczyste okazy. Możliwe jest wykonanie oryginalnych spinek do mankietów np. w formie kwiatka, piłki nożnej, zdjęcia lub indywidualnego wzoru i wzoru.

Jak wybrać spinki do mankietów

Jeśli istnieje potrzeba wyboru spinek do mankietów dla siebie lub jako prezentu, trzeba uzbroić się w cierpliwość i rozpocząć proces wyboru akcesorium. Przy wyborze prezentu proces ten będzie szybki i nietypowy, najważniejsza jest oryginalność. Warto wybrać standardowe opcje, na przykład spinki do mankietów z węzłami, które będą doskonałą opcją do każdego garnituru i koszuli. A jeśli proces przypadł na twój honor, to tutaj warto uwzględnić wyczucie stylu i smaku.

Przede wszystkim warto pamiętać, że spinki do mankietów powinny współgrać z czymś, czy to krawatem, guzikami, zegarkami i innymi elementami Twojego stylu. Jednak opcje nie są wykluczone, gdy spinki do mankietów nie są w ogóle łączone z innymi elementami garderoby, ale wyglądają pięknie i elegancko. Po drugie, dla najbardziej odpowiedniej opcji możesz użyć wersji klasycznej, która będzie pasować do każdego garnituru lub koszuli, na przykład złotych okrągłych spinek do mankietów. Trzecia wskazówka dotycząca wyboru spinek do mankietów polega na tym, że musisz wyczuć styl. Tanie spinki do mankietów nie będą pasować do drogiego garnituru lub odwrotnie, drogie spinki do mankietów nie będą wyglądać oryginalnie z tanim garniturem lub koszulą.

To spinki do mankietów, jak za dawnych czasów, wskazują na styl i wyrafinowanie mężczyzn i kobiet. Obecnie mężczyźni noszą garnitury na spotkania biznesowe, do pracy, do restauracji i na inne ważne wydarzenia. Dlatego to, jak mężczyzna połączy spinki do mankietów z garniturem lub koszulą, zależy od jego oryginalności i wyczucia stylu. Również spinki do mankietów są również łańcuszkiem łączącym, na przykład podczas spotkania biznesowego z partnerami biznesowymi.

Partnerzy będą preferować tych, którzy przyjdą na spotkanie w drogim garniturze i spinkach do mankietów, które będą ze sobą połączone. W przeciwieństwie do kogoś, kto przychodzi na spotkanie czy spotkanie w tanim garniturze i tych samych spinkach do mankietów. Mogą jednak istnieć wyjątki, ponieważ wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy mamy własne myśli i preferencje, własny punkt widzenia.

Niesamowity fakt

W garderobie mężczyzn w stylu arystokratycznym znajdują się koszule z francuskimi mankietami. To z nimi spinki do mankietów łączą się bardziej wyrafinowane i eleganckie. Mankiety francuskie są kilkakrotnie składane, a spinki do mankietów trzymają je, dzięki czemu uzupełniają się w oryginalny sposób.

Dostawa na terenie Polski Dokładamy wszelkich starań, aby zakupy były jak najbardziej komfortowe. Realizujemy dostawy na terenie całej Polski. Dodaliśmy również dogodne metody dostawy do paczkomatów dla zamówień od 39 do 2000 zł oraz metody płatności. Płatność Możesz skorzystać z następujących kart: Visa, Visa Electron, Mastercard, P24, Gift Card, American Express lub zapłacić w systemie PAY PAL. My się mieścimy
Katalog produktów